středa, 18 březen 2015 09:18

Půjčka na hezký úsměv

Napsal(a)

Kdo by nechtěl zářivý úsměv, který oslní všechny okolo? Bohužel, je však pravdou, že bělení zubů nebo dokonce zubní náhrady prostě něco stojí. A není to určitě málo, ceny jdou neustále nahoru i díky dražším surovinám.

sobota, 15 listopad 2014 12:32

Financování zubních náhrad

Napsal(a)

Ne každý z nás se narodil s překrásným chrupem. Prakticky by se ani nenašel člověk, jenž by neměl v ústech nějaký ten kaz. Problémy se stavem zubů jsou často bolestivou záležitostí, v pozdním věku se nevyhneme tomu, abychom si pořídili třeba i můstek. Takový zubařský zákrok ale vyžaduje spoustu financí, co s tím?

neděle, 24 březen 2013 11:32

Strava pro zdravé zuby

Napsal(a)

Četnost návštěvy zubní ordinace se dá určitě hodně ovlivnit. Jistou roli sice hrají nevděčné genetické dispozice, ale kazivost zubů můžeme omezit takřka na nulu výběrem adekvátní stravy, stejně jako například pravidelným čištěním. Jakých jídel bychom se tedy měli vyvarovat? A jaká jsou naopak pro zdraví našich zubů vhodná?

úterý, 17 červenec 2012 11:55

Jak správně čistit zuby?

Napsal(a)

Zuby si čistí v dnešní době už asi opravdu každý, zubní hygiena je totiž nesmírně důležitá a nikdo z nás by určitě nechtěl zažít pekelná muka v zubní ordinaci, a to jen proto, že zanedbal péči o vlastní chrup.

neděle, 08 červenec 2012 08:00

Zubní kaz - nepřítel vašich zubů

Napsal(a)

Zubní kaz pronásleduje lidstvo prakticky od nepaměti, jeho výskyt přitom v moderní době stále stoupá. Například slavná mumie z alpského ledovce Ötzi vlastně žádné kazy neměla. Může za to hlavně jeho strava, kde chyběly sladkosti a mouka. Před pěti tisíci lety se lidé stravovali trochu jinak, a i když měl Ötzi zuby ohlodané doslova na kost, kazy netrpěl.

čtvrtek, 05 červenec 2012 16:34

Výběr zubní ordinace

Napsal(a)

Výběr toho správného zubního lékaře je v dnešní době velmi důležitý. Naši předkové sice měli k dispozici univerzálního kováře, který trhal zuby na počkání, ale doba poněkud pokročila a specialisté v zubních ordinacích jsou k dispozici každému z nás.

Home Magazín zubní ordinace