Bělení zubů

Snad každý by si přál mít zářivě bílý úsměv jako hollywoodské hvězdy. Pokud kouříte, pijete hodně kávy, černého čaje nebo červeného vína, jistě se vás tento problém týká dvojnásob. Buďte v klidu, slavní se také se sněhobílými zuby nenarodili. Dosáhli jich díky bělení zubů, které je dostupné víceméně každému…

Bělení zubů a metody

Existují různé metody bělení zubů. Můžete si své zuby bělit doma sami, nebo se svěřit do rukou zubní ordinace, to záleží jen na vás. Pokud se rozhodnete pro bělení doma, je třeba použít profesionální a kvalitní přípravky, jinak byste na to mohli doplatit. Určitě jste někdy v supermarketu viděli „zázračné“ bělící pasty na zuby, které slibují, že pokud je budete používat, už za 14 dnů se vám výrazně vybělí zuby. Efekt těchto past je však minimální, dokonce pro vaše zuby může být škodlivý. Tyto zubní bělící pasty totiž obsahují často částice vápence nebo perlitu a tyto látky zuby mechanicky obrušují. K bělení zubů se používá látka karbamid peroxid, která byla objevena asi před třiceti lety. Tato látka prostupuje zubní strukturou a odbarvuje pigmenty. Zubní sklovina přitom zůstává nepoškozena, takže bělení touto metodou je bezpečné. Karbamid je jediná klinicky ověřená látka, která bělí zuby a přitom je nepoškozuje.

Domácí bělení zubů

Nevadí-li vám návštěva zubní ordinace a necháte-li si vybělit zuby u stomatologa, počítejte s vyšší sumou, kterou u něj necháte. Proto mnoho lidí provádí bělení zubů z pohodlí domova.

Další zajímavou možností jsou takzvaná „bělící pera“, která použijete kdekoli, můžete je mít stále u sebe (například) v kabelce a lze je použít jako vhodný doplněk ke kompletní proceduře, abyste dosáhli co nejlepšího efektu. Domácí bělení je nejlepší volbou, protože ušetříte spoustu peněz a kdykoli by vám něco začalo nevyhovovat, můžete s bělením ihned přestat.

Existuje i dosti drahá (až 16 tisíc korun) metoda bělení, a to bělení laserem. Tato metoda se provádí s peroxidem, který je až pětatřicetiprocentní. Pak je peroxid aktivován pomocí laseru. Je to určitě drastičtější metoda než domácí bělení.

Ať už se rozhodnete jakkoli, nezapomínejte, že po bělení zubů musíte své zuby dále udržovat čisté a pokud možno se také vyhýbejte kávě a černému čaji, které způsobují jejich žloutnutí.

 

Home Zuby Bělení zubů