Ústní vody

Ústní vody patří k přípravkům používaným pro vhodnou ústní hygienu a obvykle se používají po čištění zubů. Použití před čištěním zubů by mohlo být méně efektivní. Není to však neporušitelné pravidlo. Používají se z toho důvodu, že zubní kartáčky se nedostanou do úplně všech míst, takže vám v ústech zůstane určité množství bakterií, a ústní vody podle klinických studií spláchnou díky svému speciálnímu složení až šedesát procent bakterií ve vašich ústech.

Ústní voda je praktická

Ústní voda je velmi praktická záležitost nejen jako součást pravidelné ústní hygieny při čištění zubů, ale i jako osvěžení dechu během celého dne, třeba po svačině. Zkrátka kdykoli, kdy nemáte při ruce zubní kartáček, abyste si mohli vyčistit zuby. Nyní už k tomu, jaké ústní vody jsou vhodné. Ústní vody by měly obsahovat dostatečné množství fluoridů, protože fluoridy chrání před plakem, infekcemi a záněty dásní a zubním kazem. Dále by měly být přítomny další aktivní složky, které chrání zuby i několik hodin po použití ústní vody.

...dostane se všude

Ústní voda je ideální k zubní hygieně, protože je tekutá a tekutina se dostane všude, na rozdíl od kartáčku. Rozhodně byste ji měli používat minimálně proto, abyste měli čerstvý svěží dech a dobrý pocit v ústech. Pro ty, kteří pracují s lidmi, by měla být samozřejmostí. Opět u ústních vod můžete narazit na různé druhy, některé jsou speciálně určeny pro citlivé zuby, některé pro normální zuby, dále existují speciální ústní vody pro děti. Další rozdělení je podle příchutí. Můžete si vybírat z několika různých příchutí, podle toho, kterou preferujete. Nejběžnější je asi svěží mátová příchuť, různé citrusové příchutě, anebo specifické příchutě různých značek. Některé z nich určitě propaguje také vaše zubní ordinace

Dětské ústní vody se vyrábí v atraktivních příchutích lesních plodů a v pěkných obalech, které se dětem budou líbit. Měli byste nejen sebe, ale i své děti vést k používání ústní vody, protože u dětí, které mají většinou rády sladkosti, by mohla vzniknout větší náchylnost k tvoření zubních kazů. Navíc se takto naučí a zautomatizují si správnou každodenní ústní hygienu. Nejlépe uděláte, půjdete-li jim příkladem.

 

 

Home Zuby Ústní vody