Zubní nitě

Zubní nit, jinak také dentální nit, je tenoučká páska sloužící k odstranění zubního plaku z mezizubních prostor. Zubní nitě, ačkoli byste to určitě neřekli, lidé používají už od pradávna. Jakmile lidé zjistili, že úzké prostory mezi zuby se velice špatně čistí, jelikož a protože jsou dost špatně přístupné, snažili se vymyslet něco praktického pro tento účel.

Kam se kartáček nedostane...

I když to mnoho lidí podceňuje, čištění prostorů mezi zuby je velice důležité. Je to účinná obrana a prevence před chorobami dásní, zápachem z úst a svou roli hraje také v boji proti zubním kazům. Při čištění zubů dentální nití se dostanete do míst, kam se kartáček dostat prakticky nemůže, a tak zajistíte dokonalejší a preciznější vyčištění. Výhody, které zubní nitě přináší, se projeví už od prvního dne používání. Budete totiž mít pocit čistějších zubů, dásní a svěžejší dech. Za používání zubní nitě vás jistě pochválí i stomatolog při návštěvě zubní ordinace.

Někomu by se mohlo stát, že mu při čištění zubní nití budou krvácet dásně. Nemusíte mít žádné obavy, je to totiž poměrně běžný jev. Po několika dnech používání by se krvácení mělo zastavit samo od sebe, pokud se tak nestane, mohlo by to ukazovat na nějaké onemocnění dásní, měli byste se tedy poradit se zubním lékařem. Existuje celá řada různých dentálních nití. Všechny jsou určeny k tomu, aby efektivně plnily svůj účel, přesto si ale můžete vybrat nejvhodnější variantu pro sebe. Některé zubní nitě mají svěží mentolovou nebo mátovou příchuť, proto pro vás možná budou lákavější. Při jejich používání budete cítit příjemný svěží pocit.

Voskované zubní nitě

Kromě klasických zubních nití existují i voskované zubní nitě. Voskované nitě jsou obecně doporučovanější, a to třeba i pro lidi, kteří s používáním nitě začínají, protože lépe kloužou a méně se třepí. Používání tak bude snadnější a komfortnější. Při používání voskované nitě však dávejte dobrý pozor na jednu věc. Bývá totiž výrazně ostřejší, musíte být tedy opatrnější, abyste se případně bolestivě neporanili. Pokud byste si s klasickou dentální nití vůbec neporozuměli, můžete zvolit dentální nit s rukojetí. Lépe se ovládá a je vhodná i pro děti, které se teprve učí s touto nití správně zacházet. Zubní nitě by také měly obsahovat fluoridy, aby účinně působily jako ochrana před zubním kazem a onemocněním dásní a zubů. Při správném používaní se stanou součástí vaší pravidelné každodenní ústní hygieny.

 

Home Zuby Zubní nitě